Samsung Galaxy S3’te otomatik uygulama güncellenmesini iptal etme

Bazı uygulamalar güncellendiğinde, yeni cihazlarla daha fazla uyumlu olduğu için, kullandığınız akıllı telefonun bir eski modeli var ise düzgün çalışmayabilir. Eğer telefonunuzda Google Play tarafından otomatik uygulama güncellemesi yapılıyorsa ve iptal etmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.

 

Uygulamaların güncellenmiş halleri son zamanlarda oldukça sorun yaratmaya başladı. Bu durumu açıklamanın en kolay yolu ise, bir üst modellerinin çıkması.

Örneğin, bir Samsung Galaxy S3 kullanıcısı olarak, Twitter’ı güncelledim. (Aslında ben güncellemedim, otomatik güncelleme açıktı, otomatikman güncellendi.) Ve artık mobil veri açıkken, bir fotoğraf yüklemeye çalıştığımda 20 dakika geçmesine rağmen bazen fotoğrafı eklemeyebiliyor. Bu sorun operatörle ya da bulunduğum ortamla da kaynaklı olabilir, ama bir çok kere farklı ortamlarda yaşadım. Ayrıca  başka bir arkadaşım da aynı sorundan muzdarip olduğunu ifade etti.

Herneyse, gelelim çözüme..

Otomatik uygulama güncellemesini iptal etmek istiyorsanız, izlemeniz gereken yollar şunlardır;

 • Google Play Store’a girin,
 • Ayarlar menüsüne girin (Telefonun üzerinde yer alan butonun yanındaki  şeffaf düğmeye tıklayın),
 • Ayarlar’a tıklayın,
 • 2. sırada yer alan ‘Uygulamaları otomatik güncelle‘ yazısına tıklayın ve ‘Uygulamaları otomatik güncelleme’ nin yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Bu yolu izlediğinizde, artık sadece siz istediğinizde uygulamalar güncellenecektir. Tekrar aktif etmek için aynı yolu izleyebilirsiniz.

Aramalar:

Bu yazı 08 Haziran 2013, 02:39 Tarihinde tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz.

Oxsi Haber kategorisindeki diger yazilar


Google AraSamsung Galaxy S3’te otomatik uygulama güncellenmesini iptal etme
“Samsung Galaxy S3’te otomatik uygulama güncellenmesini iptal etme” için 4 yorum yapıldı
 1. #1 Okan
  17 Ekim 2013 Saat: 00:41

  Nered? Bu balon

 2. #2 egemen
  29 Ekim 2013 Saat: 23:19

  kardeşim bnm samsun galaxy duos 7542 telefonum var ve yeni bir güncelleme kurayımmı diye sordu (telefon) sonrasında sonra ve kur butonu vardı ben ura dokundum sonrasında telefon yeniden başlatılacak cevabı geldi kapandı açılırken android işareti yeşil olan ekrana geldi ve %(yüzde) olarak dolmaya başladı ve dolduktan sonra sifrelerimi istedi şifrelerimi girdikten sonra yukarıdaki siyah alan kayboldu ve bildirimlerin hiç birisi gelmiyor ayrıca ayarlar bölümüne girince cevap vermediğini söylüyor acil yardım edermisiniz lütfen…

 3. #3 muhammed
  14 Kasım 2013 Saat: 14:22

  Buna da razıyız arkadaş 4.3 de istemiyoruz bunu da atlasın mühim değil,adam gibi 4.4 verin yine razıyız.Neymiş 4.3 şarj fazla yiyormuş yok efendim wifide sıkıntı çıkmış,bu kadar basit mi ya s3 kullanıcıları için 4.2.2 ye atladınız direk 4.3 vereceğiz dediniz aylardır bunun üzerinde hiç mi çalışma yapmadınız bu sorunların çıkması hiç denenmemiş samsung test romunu vermiş anlaşılan yazıklar olsun diyorum

 4. #4 alper97
  20 Ocak 2014 Saat: 19:20

  çok sağolun kaç gündür bunu arıyorum ya kaç liram gitti anlatamam tekrar çok sağolun

Yorum yap