dll Hatası ve Eksik dll Dosyalarını Bulma

Bilgisayar sorunlarının başında yer alan eksik dll dosyaları, pek çok kullanıcının canını fena halde sıkar. Özellikle bilgisayar oyunları ile içli dışlı olan kişilerin sıklıkla karşılaştığı bir problem olan eksik dll hatası, aslında çözümü son derece basit bir problemdir. Yalnız bu sorunun çözümü için elinizin altında internet bulunması şart. Yahut eksik olan dll dosyasının adını not alarak bir internet cafeye de gidebilirsiniz.

http://www.dll-files.com adresi, bilgisayarda bulunması gereken tüm dll dosyalarını içeren çok geniş bir dll arşiv sitesidir. Bu site sayesinde eksik olan dll dosyalarınızı kolaylıkla bilgisayarınıza yükleyebilir, genellikle oyun çalıştırırken alınan hataların da önüne geçmiş olursunuz.

Bu sitedeki arama çubuğuna bilgisayarınızda eksik olan dll dosyasının adını yazdığınız takdirde karşınıza size o dosyayı yükleyebileceğiniz bir sayfa açılacak. Bu sayede ister dll dosyasını zip şeklinde bilgisayarınıza yükleyip manuel olarak dll dosyalarının bulunduğu klasöre atarsınız, dilerseniz de sitede yer alan DLL Fixer adlı programla birlikte yükleyerek ilgili dll dosyasının otomatik olarak dll dosyalarının bulunduğu klasöre eklenmesini sağlayabilirsiniz. DLL Fixer programı ile bilgisayarınızda tarama yapıp eksik olan dll dosyalarını görüntüleyebileceğinizi de bilmenizde yarar var. Fakat eksik olan bu dosyları otomatik olarak bilgisayarınıza kaydedebilmek için programın ücretli versiyonuna sahip olmanız gerekmektedir. Son bir not; eğer dll dosyasını manuel olarak yükleyecekseniz, hangi dosya yoluna yüklemeniz gerektiğini de http://www.dll-files.com adresindeki yönergeleri takip ederek öğrenebilirsiniz.

Aramalar:

Bu yazı 23 Eylül 2012, 14:39 Tarihinde tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz.

Microsoft kategorisindeki diger yazilar


Google Aradll Hatası ve Eksik dll Dosyalarını Bulma
“dll Hatası ve Eksik dll Dosyalarını Bulma” için 1 yorum yapıldı
  1. #1 Ömer izci
    24 Eylül 2012 Saat: 01:17

    Windows’un klasik error mesajlarının birçoğu aslında dll hatalarının yarattığı eksiklikten kaynaklanıyor.. faydalı bir kaynak bence

Yorum yap