Facebook ve Twitter Yasaklanıyor Mu?

Gezi Parkı olayları ile gündeme oturan sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter’a bir yasak gelecek mi? Hükümetin ve bakanların açıklamaları ne yönde? Detaylar haberimizde.

 

Hayatımızda büyük yer kaplayan Facebook ve Twitter, son günlerde Gezi Parkı olaylarını protesto etmek için toplanan halkın örgütlenmesi açısından çok fazla önem teşkil etmeye başladı.

Facebook’un yanı sıra, bu tür örgütlenmeler ünlülerin de çok fazla kullanması sebebiyle Twitter’da daha çok ön planda.

Son zamanlarda da Twitter ve Facebook ile ilgili bir anayasal çalışmanın yapıldığı haberlerine sıkça rastlıyoruz. Peki gerçekten bir sınırlama getirilecek mi?

İçişleri Bakanı Muhammer Güler, çok fazla gerçeği yansıtmayan haberin dolaştığını ve insanların kışkırtıldığını söyleyerek, gerekli anayasa düzenlemelerinin yapılması gerektiğini söyledi. Ayrıca Emniyet Müdürlükleri’nin de asılsız haber yapanlarla ilgili bir çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, Twitter ve Facebook’a herhangi bir yasak gelmeyeceğini, insanların düşüncelerini bu sosyal medya sitelerinde rahatça ifade etmelerinin temel bir hakkı olduğunu savundu. Fakat bu görüşün yanı sıra, provoke edici mesajların da takip edilmesi gerektiğini ve yasal işlem yapılması gerektiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ise, herhangi bir yasaklamanın olmayacağını, diğer ülkelerde sistem nasıl işliyorsa Türkiye’de de böyle işlemesi için çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Bu yazı 20 Haziran 2013, 05:47 Tarihinde tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz.

Facebook1Oxsi Haber1Twitter kategorisindeki diger yazilar


Google AraFacebook ve Twitter Yasaklanıyor Mu?
Yorum yap