Facebook Hayran Sayfalarının Sayısı Arttırma Yöntemleri

Facebook bizleri internet kullanmaya teşvik etti, alıştırdı diyebilir miyiz ? Bence Facebook ile Türkiye’de internet kullanımı arttı
Facebook sayfları bu kadar önemli iken bu sayfalardaki hayran sayıları ile firmalar, sanatçılar, kişiler rakipleri ile yarışır olmuştur. Peki bu sayıları arttırabilmek için ne yapmak gerekir ? tabi bu söylediklerimi yaparken hemen sayınız uçmayacak elbette bilmediğiniz veya yapamadıklarınız olacak onları da ne kadar anlatsam hızlı üye sayısı artışını göremezsiniz. Yapılan uğraşlarla sayfanızın aktif olmasını ve üye artışına uğraşmış olursunuz.Facebook diğer sosyal ağ sitelerine göre rakipsiz ve şuan sosyal medya da Facebook Bir kenara diğer sosyal ağlar bir kenaradır. Artık aklınıza ne gelirse her şeyin Facebook’ta hayran sayfası var ve mevcut kurumsal sitelerinden daha fazla hit alıyor. Durum böyle olunca nasıl Facebook a önem vermeyiz J

 

1-Fake hesapların dayanılmaz cazibesi.  

           

Hayram sayımızı nasıl arttırırız sorusuna en ucuz verilen cevaplardan birincisidir. Sistem basit olarak ilk önce Genç bir bayan veya sanatçı profili açıyorsunuz sonra amaçsızca insanları ekliyorsunuz belli bir aşamadan sonra zaten insanlar kendiliğinden eklemeye başlıyorlar siz sadece kabul etmekle uğraşıyorsunuz.Tabi yazdığım kadar basit olmuyor bu süreç epey meşakkatli bir iştir.Elinizde reklam yapabileceğiniz bir kitle oluşmuş oluyor hayran sayısını arttırmak istediğiniz sayfalara arkadaşlarını davet ediyorsunuz, sayfanın bağlantısını paylaşıyorsunuz.

Bu işlem bir firma veya hedefinize ulaşmada ne kadar etkileyicidir. Derseniz; hedef kitlenize bu şekilde ulaşamazsınız. Sayfalarınızda sadık takipçi önemlidir. “Allahını seven beğensin” , “Vatan için ölürüm diyenler” gibi ülkemizin milli,dini duygularını sömüren sayfalar ülkemizde çok ilgi gösterilmektedir. Bizim bu gibi hareketlerden kaçınarak duygu sömürmelerine başvurmadan doğal yoldan sayfalarımıza beğeni sayısını arttırıyoruz.

 

2-Rakiplerinizi İyi Takip Edin .

Kendimden örnek vermek gerekirse benim bir çok sayfam var ve bu sayfalarımda 200 bin kişi, 100 bin kişi gibi birçok sayfamız bulunuyor. Her zaman bu sayfalarımla benzer ama daha iyi sayfaları takip ederim, incelerim.

 

3-Web Sayfanız ve hayran sayfası entegrasyonu önemlidir.

Kurumsal,şahsi veya herhangi bir internet siteniz varsa buraya “like box”  sosyal eklenti ile hayran sayfanıza ziyaretçi çekip beğenmelerini sağlayabilirsiniz.” Like box “ ı siteye girince direk sayfamızı beğenin diye öneri yaparsanız sayıda yükselme olabilir ama ziyaretçileride sıkabilirsiniz. Kolay kapatılabilir olmalı ziyaretçi sayfayı beğenmeye mecbur hissetmemelidir.

 

4-Maddi imkanlarınız dahilinde reklam yapmak.

 

Her ne iş olursa olsun sonuçta reklam yapmadan olmaz ama ben bu konudan çok haz etmem ama en büyük başarıda bu kategoriden geliyor. Neden haz etmeme gelince çünkü paranız varsa sayfanızın sayısını arttırabilirsiniz yalnız çok paranız yoksa bir yere kadardır. Facebook reklamları normalden pahalıdır çünkü direk nokta atış reklam yapabilme güçü vardır.

5-Sabırlı olun ve sayfanızı Güncel tutun.

Facebook’ta hayran sayfasında belli bir potansiyel oluşturduktan sonra paylaşımlarınızın kalitesine göre sayfanızda bir hareketlenme olmaya başlar. Çünkü yaptığınız ilgi çekici reklamlar ile beğenilme oranı artar her beğen ile yeni insanlara ulaşmış olursunuz. Belirli bir potansiyel oluşturabilmek için sabır göstermeniz gerekmektedir. Çünkü belli seviyeye ulaşmak zordur.

6-Diğer sosyal ağlarınızın gücünü kullanmak.

Facebook dışında birçok sosyal ağ daha vardır. Bu alanlardaki aktifliğiniz sonucu oluşan takipçi,bağlantılarınızı Facebook sayfanıza aktarabilirsiniz.

 

7-Amatör Düşüncelerinizden kaçının.

           

Hayran sayfanızın sayısını arttırmak uğruna popüler olan sayfalara, hesaplara sayfanızın reklamını yorum olarak bırakmanız gereksiz insanlar topluluğunu hedeflemiyorsanız başarılı bir uğraş değildir.Örneğin Twitterda ünlü birinin paylaşımının altına sayfanızın reklamını yorum bırakmaktan kaçınınız

 

8-Internet’in Dışına çıkmak.

           

Günlük hayatınızda internet dışı reklam çalışmaları yaparak hayran sayfanıza özgü ufak maliyetlerle ilginç reklamlar yapabilirsiniz. Ofisteki bardağınıza sayfanızın adresini yazıp şirin bir baskı yaptırabilirsiniz. Sosyal medya insanlar arasında sempati ile karşılandığından bu tarz şeyler çevrenizdeki insanlar tarafından hoş karşılanıp ilgi göstermelerine sebep olabilir.

 

Bu bahsettiklerimin hepsini olmasa bile bazılarını denedim ve tecrübe edindim. Sizlerle bu yüzden paylaştım gereksiz zaman kayıplarından uzak durmanız ve hedefinize ulaşmanız dileğiyle …….

 

 

Aramalar:

Bu yazı 05 Mart 2012, 00:15 Tarihinde tarafından yazılmıştır. Kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz.

Facebook kategorisindeki diger yazilar


Google AraFacebook Hayran Sayfalarının Sayısı Arttırma Yöntemleri
Yorum yap